My Favorite Movies


  fb757404234's Rating My Rating
1
Tro, håb og kærlighed (Twist and Shout) (1984,  Unrated)
Click to Rate
2
Magnolia (1999,  R)
Click to Rate
3
Head-On (Gegen die Wand) (2005,  R)
Click to Rate
4
Kids (1995,  NC-17)
Click to Rate
5
The Deer Hunter (1978,  R)
Click to Rate
6
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007,  R)
Click to Rate
7
Fargo (1996,  R)
Click to Rate
8
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
9
Y Tu Mama Tambien (2001,  R)
Click to Rate
10
Festen (The Celebration) (1998,  R)
Click to Rate
11
The Long Kiss Goodnight (1996,  R)
Click to Rate
12
Breaking the Waves (1996,  R)
Click to Rate
13
Thelma & Louise (1991,  R)
Click to Rate
14
Rear Window (1954,  PG)
Click to Rate
15
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
16
Harry og Kammertjeneren (Harry and the Butler) (1961,  Unrated)
Click to Rate
17
Taxi Driver (1976,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments